Projekt

Bondtriko

Porodní košilka,
která se dá rozepnout jedním gestem

Dítě patří k matce, a to zejména v prvních momentech jejich společného života, které jsou pro celý další život dítěte zásadní a porodním systémem stále ještě málo respektované. BONDTRIKO ZERO bylo původně koncipováno jako porodní košilka, která se dá jedním gestem po celé délce rozepnout. Zákaznice se však do košilky zamilovaly a nehodlaly se jí vzdát. A tak vznikla i tunika, která může maminku provázet nejen celým mateřstvím, ale i celým životem.

Porodní košilka podporuje ranný kontakt matky a dítěte – bonding. Vzniká již před narozením dítěte, při porodu a v okamžiku narození. Jeho podstatou je umožnění nepřerušovaného kontaktu matky a dítěte v prvních minutách, hodinách a dnech života. Podpora raného kontaktu je zásadní u všech dětí a o to zásadnější u dětí dříve narozených a dětí narozených císařským řezem. Porodem se totiž mění neuropsychologické mechanismy jak dítěte, tak matky. A bonding skrze kontakt kůže na kůži podpoří vytvoření bezpečné láskyplné vztahové vazby rodiny. Umožní přirozenější a snadnější samopřisátí dítěte na prs matky, kojení, zdravou adaptaci dítěte a rozvíjí rodičovství.

Šatovou tuniku šijí české švadleny v ateliéru designerky Lady Vyvialové z funkčního nano materiálu. Jednoduchý, ale technicky dokonalý střih umožňuje rozepínání na obou stranách, nošení dítěte v šátku i pod oděvem a diskrétní kojení. Levá strana tuniky se celá rozevře jedním pohybem ruky. Rozepínání na opačné straně pak slouží k diskrétnímu kojení a snadné manipulaci. Součástí jsou vnitřní skryté stuhy, kterými lze snadno a více způsoby upravit linii, tuniku zeštíhlit či přepásat. Je vhodná pro každou postavu a jakýkoliv věk.

Jak přesně BONDTRIKO funguje zaujalo i pořad Sama doma.

ZPĚT NA PROJEKTY