Projekt

AUVERSUM

Auversum přináší novou realitu oblékání, která zkoumá možnosti propojení digitálních technologií a módní tvorby. Výsledkem jsou šaty z chytrého materiálu, jehož technologii můžete vidět a zároveň s ní manipulovat. To vše díky digitální stopě v potisku šatů, který se zobrazí v rozšířené realitě. Ta se probouzí prostřednictvím mobilní aplikace AUVERSUMFashion&AR a fotoaparátu vašeho chytrého telefonu. Prvky vzorů na šatech ožívají a vznášejí se na pozadí oděvu.

Jedná se o první společný projekt digitální sochařky Heleny Lukášové a návrhářky Lady Vyvialové. Dílo spojuje Helenino vnímání uměleckého objektu v digitální přítomnosti a potenciál virtuální reality s minimalistickým designem šatů, které Lada navrhuje s využitím unikátních nanomateriálů české výroby. Modely demonstrují technické možnosti, které z šatů přímo vystupují, ale i ty, které jsou na první pohled skryté. Kolekci doplňují 3D tištěné šperky. Celý projekt je unikátní v hledání vztahů mezi oděvem a virtuální realitou, tvarem oděvu a virtuálními 3D objekty.

Tento experimentální přístup nebyl zvolen náhodou. Je snahou upozornit na skryté vlastnosti nanomateriálu české výroby, se kterým Lada ve své tvorbě dlouhodobě pracuje. Její přístup je založen na udržitelnosti a lokální výrobě. Všechny její kolekce jsou založeny na pomalé módě a mají dohledatelný původ. Díky výhodám nanomateriálů přispívají i samotné oděvy k úspornějšímu způsobu spotřeby vody a energie.

ZPĚT NA PROJEKTY