O nás

Lada Vyvialova Creative Platform

Stavíme na kvalitě, ručním zpracování a respektu k životu kolem nás. Proto
fungujeme ruku v ruce s filozofií slow fashion. Nepodporujeme Black Friday ani
sezónní slevy a nefunkční, plné šatníky nás nechávají chladnými. Věříme v oděvní
minimalismus, snižování CPW, v kvalitní materiály a zodpovědnou produkci
udržitelného oblečení.

Účastníme se projektů, které dávají smysl a jejich vize a cíle si rozumí s těmi našimi.
Patří mezi ně Umění Lidem, Bonding, Fashionrevolution, Centrum pro rodiny a
sociální péči Ostrava, Technologie pro chytrá města, Měj ráda sama sebe/Love
yourself nebo Celé Česko čte dětem.

Stáhněte si více informací o značce LADA jako například tiskovou zprávu, logotypy
či fotografie.

PRO NOVINÁŘE

Lada Vyvialová

“Móda je pro mě jako výtvarníka kategorie užitého umění, kde mohu v široké míře ovlivnit každodenní estetiku společnosti, neverbální komunikaci, kvalitu života i udržitelný přístup v módním prostředí.”

Lada Vyvialová Tomečková je česká módní návrhářka. Vystudovala textilní design a oděv na Vysoké škole výtvarného umění v Bratislavě a módnímu designu se věnuje přes 20 let. Vyučovala oděvní design, kresbu, malbu a figurální kresbu, pracovala jako kreativní ředitel pro firmy Odex, Evate, Tonak a Amoené. Navrhuje i pro jiné značky a konfekční výrobce a ráda spolupracuje na výtvarných, vzdělávacích a
sociálních projektech. Držitelka cen ELLE, Fashion Point, Gentleman’s Essentials by MINI, Patrizia Gucci Award, Grand Prix čestné uznání For Babies, Hatalk Mentioned Honours.

V roce 2014 nalezla vášeň pro NANOmateriály a založila značku LADA by Lada Vyvialová, která se specializuje na designové i funkční modely šité právě z nich. Spolupracuje se značkami jako TONAK, Baťa nebo Starbucks.

V době tekuté modernity, kdy řešíme nadspotřebu, ekologii, recyklaci, CO2 a zároveň mentální zdraví, komunikaci, estetiku životního prostředí a individuální potřeby versus společenskou a ekonomickou situaci, je pro ni cesta estetického a ve všech směrech zdravého oblečení tou jedinou možnou.

Zajímají vás nanotechnologie nebo jste nadšenci módního designu?

Potkává se vaše filozofie s tou naší? Potřebujete parťáka pro váš inspirativní projekt? Myslíte, že bychom to měli dát dohromady? Odpověděli jste alespoň jednou ano? Ozvěte se!

NAPIŠTE NÁM

Napsali o nás

Stories

[instagram-feed]

Děkujeme, že nás nosíte! Sdílejte s námi i vašimi blízkými radost z dobře padnoucího, udržitelného modelu. Podělte se s námi o fotku ve vašem oblíbeném LADA outfitu a označte nás na Instagramu jako @ladavyvialova nebo pomocí hashtagu #ladavyvialova.